Event guide - September 23 - September 29

Live matches

Upcoming CS:GO matches

2017-09-24
00:00
Luminosity
vs
Misfits
ECS Season 4 NA Promotion
bo5
00:15
WG Group A Decider Match
00:15
WG Group B Decider Match
00:30
ESEA GC Group B Winners Match
00:30
SIN
vs
AVANT
Australian Esports Masters Season 2 Finals
bo3
02:00
Grayhound
vs
Kinguin/F. CANADIANS Loser
ESEA Season 25 MDL Global Challenge
tba
03:30
ESEA GC Group B Elimination Match
03:30
Dark Sided
vs
SIN/AVANT winner
Australian Esports Masters Season 2 Finals
bo3
04:00
Funkd
vs
Legacy
Australian Esports Masters Season 2 Finals
bo3
05:00
ESEA GC Group A Decider Match
05:00
Flash
vs
Eclipse
eXTREMESLAND 2017 China Finals
bo3
05:30
Born in Mongolia
vs
Recca
IEM Oakland 2017 South-East Asia Qualifier
bo3
05:30
MVP PK
vs
Mineski
IEM Oakland 2017 South-East Asia Qualifier
bo3
05:30
Invictus
vs
Chiefs
IEM Oakland 2017 South-East Asia Qualifier
bo3
05:30
TheMongolz
vs
SZ Absolute
IEM Oakland 2017 South-East Asia Qualifier
bo3
06:00
AEM S2 - Grand Final
06:30
ESEA GC Group B Decider Match
07:30
Eternal
vs
TradeMarc
eXTREMESLAND 2017 India Regional Finals
bo3
08:00
IEM Oakland - SEA Qual Semi-final#1
08:00
IEM Oakland - SEA Qual Semi-final#2
08:00
ViCi
vs
5POWER
eXTREMESLAND 2017 China Finals
bo3
08:30
Number
vs
rTE
WCA 2017 China Qualifier Wild Card
tba
10:00
Tainted Minds
vs
Athletico
AOC CyberGamer Premier League Spring 2017
tba
10:00
rTE
vs
SZ Absolute
WCA 2017 China Qualifier Wild Card
tba
11:00
Athletico
vs
Tainted Minds
AOC CyberGamer Premier League Spring 2017
tba
11:00
IEM Oakland - SEA Qual Grand final
11:00
eXTREMESLAND China Finals 3rd place decider
11:30
Aerowolf
vs
TheMongolz
WCA 2017 China Qualifier Wild Card
tba
12:00
Chiefs
vs
AVANT
AOC CyberGamer Premier League Spring 2017
tba
12:00
HellRaisers
vs
coREA
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Spirit
vs
MK
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Tricked
vs
benchwarmers
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Giants
vs
LDLC
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
eXtatus
vs
YaMaHa-AEROX
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Kindest Regards
vs
dignitas
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Binary Dragons
vs
PRIDE
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
12:00
Snabbabrillor
vs
Japaleno
DreamHack Open Denver 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
13:00
AVANT
vs
Chiefs
AOC CyberGamer Premier League Spring 2017
tba
13:00
CeX
vs
Endpoint
ESL UK Premiership Autumn 2017 Finals
bo5
13:00
TheMongolz
vs
Mociustempler
WCA 2017 China Qualifier Wild Card
tba
13:30
Entity
vs
Eternal/TradeMarc winner
eXTREMESLAND 2017 India Regional Finals
bo3
14:00
Universe
vs
eEriness
ROG COOL League Season 2
bo3
14:00
eXTREMESLAND China Finals Grand final
14:00
AWTR
vs
HAVU
WCA 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
14:30
Aerowolf
vs
Mociustempler
WCA 2017 China Qualifier Wild Card
tba
16:00
fnatic
vs
mousesports
EPICENTER 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
16:00
World Gaming Semi-Final #1
16:30
Odense
vs
preanus
Dust2.dk eOddset Masters #13
bo3
16:30
Main Street
vs
roughtimes
Dust2.dk eOddset Masters #13
bo3
16:30
eXtatus
vs
Universe/eEriness winner
ROG COOL League Season 2
bo3
17:00
AVANGAR
vs
Spirit
WCA 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
18:00
Spirit
vs
North Academy
Hellcase Cup 6
tba
19:00
World Gaming Semi-Final #2
19:00
PRIDE
vs
iGame.com
Hellcase Cup 6
tba
19:00
ESEA GC Semi-Final #1
19:00
Heroic
vs
fnatic/mouz loser
EPICENTER 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
19:30
Kaos
vs
Faceit Grind
Dust2.dk eOddset Masters #13
bo3
19:30
Ambush
vs
Vulture
Dust2.dk eOddset Masters #13
bo3
20:00
Binary Dragons
vs
AVANGAR/Spirit winner
WCA 2017 Europe Closed Qualifier
bo3
21:00
Spirit Academy
vs
Nemiga
Hellcase Cup 6
tba
22:00
ESEA GC Semi-Final #2
23:00
World Gaming Grand Final